SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Tarih boyunca bazı dönüm noktaları vardır.  Böyle zamanlarda sergilenen cesaret, tarihin yönünü belirlemiştir. 15 Temmuz gecesi ülkemizde yaşanan hain darbe girişimine karşı aziz milletimizin adını tarihe altın harflerle yazdırdığı gün de böyle dönüm noktasıdır. O gün devletimize ve milletimize karşı başlatılan menfur darbe girişimi, destansı bir direnişle etkisiz hale getirilmiştir.

15 Temmuz 2016 tarihinde milletimiz, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne ve demokratik düzenimize sahip çıkmak için büyük bir cesaret ve kararlılıkla hareket etmiştir. Yazdığımız bu kahramanlık destanı tüm dünyaya vatanımız söz konusu olduğunda milletçe her zaman omuz omuza duracağımızı, hiçbir zaman hak ve özgürlüklerimizden vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha göstermiştir.

Şanlı bir direniş olarak tarihe geçen 15 Temmuz'un yedinci yıl dönümünde, gelecekte benzer acıları yaşamamak adına vatanını, milletini ve bayrağını seven, hem bilgiyle hem de cesaretle donanmış nesiller yetiştirmek için çaba göstermeye devam ediyoruz. Türkiye'ye olan sevgimiz ve demokrasiye olan inancımızla, hain darbe girişimi karşısında canını siper eden tüm şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.