SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası Mesajı

İstiklal mücadelesinin büyük önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümünde saygıyla anıyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, askeri dehası ve devlet adamlığı ile özgürlüğü kısıtlanmış tüm coğrafyalara umut ışığı olmuştur. O, sadece Türk dünyasının değil bütün dünyanın fikirlerine, yaptıklarına saygı duyduğu büyük bir liderdir. Hayatını ülkesine ve ideallerine adamış, milletine duyduğu sonsuz güven ve inançla bütün dünyaya örnek olacak bir bağımsızlık mücadelesini, önce zaferle sonra cumhuriyetle taçlandırmıştır. Bununla birlikte tam bağımsız Türkiye için bütün gücüyle çalışmış ve bu yolda kararlılıkla yürümüştür.

"Benim naçiz vücudum, elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır." diyerek önce manevi nizamın gerçeğini vurgulayan, sonra da en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti'nin sınırlarını çizen Gazi Mustafa Kemal Atatürk; devletimizin bekasını genç nesile, onları da biz öğretmenlere emanet etmiştir.

Geride bıraktığı hatıralar, emanet ettiği büyük miras, üzerine titrediği bağımsız yaşama azmi ilk günkü kadar heyecan vericidir. Bize düşen bıraktığı mirasa sahip çıkmak ve daha müreffeh seviyelere yükseltmeye çalışmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırasının aramızdan ayrılışının 84'üncü yılında saygı ve minnetle yâd ediyor, milli mücadele kahramanlarımızı ve bu vatan için canını vermiş bütün şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

 

 

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.