SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete irtihalinin 85. yıl dönümünde minnet ve saygıyla anıyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, mücadeleci karakteri, askeri stratejisi ve çağın ötesinde fikirleriyle dünya tarihinin en önemli liderlerinden biridir. Onun bu benzersiz nitelikleri, tarih boyunca sadece ülkemiz için değil, aynı zamanda insanlık için de ilham kaynağı olmuştur. İnancı ve azmi bizlere her daim yol göstermiş, Türk milletinin gücünü ve birliğini simgelemiştir. Ömrünü ülkesine ve ideallerine adayarak milletine duyduğu sarsılmaz güven ve inançla tarihi bir bağımsızlık mücadelesini başlatmış ve bunu önce zafer, ardından da Cumhuriyet'le taçlandırmıştır. En büyük eseri olan ve 100 yılı aşan Türkiye Cumhuriyeti, dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de daima payidar kalacaktır.

Her şartta milletine koşulsuz güvenen büyük komutan ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'ün mücadelesini anlamaya çalışmalı, bizi biz yapan esas gücümüze; birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize ve geleceğe dönük hedeflerimize sıkı sıkıya sahip çıkmalıyız. Eğitim camiası olarak Atatürk'ün açtığı yolda, ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşımak için azimle çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünde saygı ve özlemle yâd ediyor, Millî Mücadele kahramanlarımızı ve bu vatan için canını vermiş bütün şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

 

 

 

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.