SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar' ın Engelliler Haftası Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar' ın Engelliler Haftası Mesajı

Engelleri aşmak farkında olmanın bir sonucudur. Engelliler Haftası'nın toplumsal farkındalığın artmasına, engelli bireylerimizin hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olmasını diliyorum.

Engelli bireylerimizin topluma dahil olmaları ve hayatlarını kolaylaştıracak adımların atılması için hepimizin üzerine düşen sorumluluklar vardır. Toplumun ayrılmaz bir parçası olan engelli bireylerin yaşamın her alanına katılması, eğitim başta olmak üzere her türlü imkândan en üst düzeyde yararlanmalarının sağlanması en tabii haklarıdır. Engelli bireylerin karşılaştığı sorunlar sadece onların ve ailelerinin hepimizin ilgilendiren sorunlardır. Bu sorunların çözümüne yönelik olarak engelli çocuklarımızın eğitime daha kolay ulaşımı yönünde gerek fiziki gerekse eğitim anlamında çalışmalarımızı bir plan ve program dahilinde yürütüyoruz. Böylece çocuklarımızın hayata hazırlanmalarına ve mutlu bireyler olmalarına katkı sağlamaya çalışıyoruz.

Eğitim camiası olarak engelsiz bir yaşam için daha sorumlu, bilinçli ve duyarlı davranmak ve evlatlarımızı da bu farkındalıkla yetiştirmemiz gerekir. Engelsiz bir yaşam için bu haftada düzenlenen farkındalık etkinliklerinin, toplumsal duyarlılığın artmasına vesile olmasını temenni ediyor, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası'nı kutluyorum.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.