SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar' ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar' ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar' ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, engelsiz bir yaşam için farkındalığımızın artması adına çok özel ve anlamlı bir gündür.

Unutmayalım ki sağlıklı her insan, yarının engelli adayıdır. Zihinsel ve bedensel yetersizlikler bir kusur değil sadece farklılıktır. Aslında en büyük engel empatiden yoksun bireylerdir. Duyarsız kaldığımız her nokta bizler için bir engel oluşturur.

Engelli kardeşlerimizin toplumsal hayata katılımlarının sağlanması, hayat standartlarının yaşanılabilir bir hale getirilmesi, geleceğe daha umutla bakabilmeleri,  çağdaş toplum düşüncesinin bir parçasıdır. Sosyal sorumluluk bilinciyle engelleri kaldırmak, hayat mücadelelerinde yanlarında olmak, onları üretkenliğe teşvik etmek adına yapılacak bütün çalışmalar, engelli kardeşlerimizin yaşamlarını güzelleştirecektir.İnanıyoruz ki onların üretim ve yönetimde engel tanımadan  "ben varım" demeleri, bizleri daha güçlü bir geleceğe taşımaktadır.

 Bizler birer eğitimci olarak milletimizin bütün fertlerinin bireysel özelliklerine göre insan onurundan kaynaklanan haklarını kullanmalarını sağlamakla sorumluyuz. Bunun yolu eğitimden geçmektedir. Çocuklarımıza küçük yaştan itibaren farklılıklarımızın bizi zenginleştiren hazine olduğunu aşılayarak hepimizin huzur içinde yaşadığı bir toplum inşa edebiliriz. 

 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle özel öğrencilerimize ve onları büyük fedakârlıklarla yetiştiren ailelerine, özveriyle görev yapan engelli mesai arkadaşlarıma sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyor; dayanışma ve empati ile hep birlikte inşa edeceğimiz, engellerin engel olamayacağı bir hayat temenni ediyorum.    

 

 

 

 

 

 

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.