SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar' ın 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar' ın 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Uzun bir aranın ardından yaklaşık 285 bin öğrenci, 21 bin öğretmenimiz ile okullarımıza kavuşmanın, tekrar bir arada olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı'nın ülkemiz, çocuklarımız, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve tüm paydaşlarımız için hayırlı olmasını diliyorum.  

Sevgili Öğrenciler,

Siz bizim yarınlarımızın sahibisiniz. Tarihten aldığınız güçle yarınların güçlü Türkiye'sinin mimarı olacaksınız. Biliyoruz ki her gün yeni şeyler öğrenmeyi amaç edinen, her daim hedeflerine bir yenisini ekleyen geleceğimizin teminatı sizler, bu ülkenin birer yıldızı olup parlayacaksınız. Dinlenmiş ve tazelenmiş olduğunuzu umuyor; tüm ilgi, heyecan ve azminizle öğrenme yolculuğunuza devam edeceğinize inanıyorum. Sizlerin başarısı, hepimizin başarısıdır. 

Değerli Meslektaşlarım, 

Eğitim, toplumumuzun gelişiminde kilit bir rol oynar. Çocuklarımıza rehberlik eden, onların hayatına dokunan ve medeniyet tasavvurumuzu maarif davamızla şekillendiren siz değerli öğretmenlerimizsiniz. Geleceğe güçlü bir şekilde uzanacak olan aziz milletimiz, öğretmenlerimizin omuzlarında yükselecektir. Her birimizin bilgi ve yetenekleri birbirimizi tamamlıyor, böylece daha güçlü ve etkili bir eğitim ekibi oluşturuyoruz. Bu birliktelikten doğan güçle yeni eğitim-öğretim döneminde de daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum.

Kıymetli Velilerimiz, 

Bizlere emanet ettiğiniz en değerli varlığınız olan çocuklarımızı geleceğin dünyasına hazırlarken en büyük destekçimiz hiç kuşkusuz sizlersiniz. Çocuklarımızı birlikte çalışarak birbirimize güvenerek en iyi şekilde yetiştirebiliriz. Öğrenci, öğretmen, okul yönetimi ve veli arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim, öğrencilerimizin başarılarını artıracaktır. Bizler sizin bize emanet ettiğiniz evlatlarınızı kendi evlatlarımız bilerek onların gelişimi için tüm imkânlarımızla elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret göstermekteyiz. 

Eğitim camiası olarak günümüz dünyasında çocuklarımızı kendi potansiyellerini kullanabilen, ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunabilen, milli ve manevi değerlere sahip bireyler olarak yetiştirmek için eğitim ve öğretim adına yaptığımız tüm çalışmalarımıza daha fazla özen göstermeye, kaliteyi daha da artırmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle 2023-2024 eğitim öğretim yılımızın ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyor, eğitim ailemize sağlıklı ve başarılı bir yıl diliyorum.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.