SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN´in Yıl Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN´in Yıl Sonu Mesajı

   Sevgili öğrenciler, saygıdeğer eğitim yöneticileri, öğretmenler ve kıymetli veliler, bir eğitim- öğretim yılını daha her zamanki gibi yoğun bir çalışma temposuyla sağlık, mutluluk ve heyecanla bitirmiş olmanın heyecanını sizlerle paylaşıyorum.

   Sevgili Öğrenciler,

   Okulların açıldığı günden itibaren yoğun bir şekilde çalıştınız, çabaladınız ve bir tatili hak ettiniz. Hepinizi bu başarılı çalışmalarınızdan dolayı gönülden kutluyorum. Pek çoğunuz bu heyecanı birden fazla kez yaşadı; bununla birlikte ilk kez karne heyecanı yaşayan kardeşleriniz de bugün bizlerle beraber. Karne notlarınız ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak iyi bir tatil geçirin. Çalışmanın ve hayata ümitle bakmanın, insanın en büyük sermayesi olduğunu unutmayın. Esas başarısızlık bu sermayeyi kaybetmektir. Başarısız olduğunuz zaman değil vazgeçtiğiniz zaman kaybedersiniz.

   Tatil döneminde çalışarak ve zamanınızı iyi değerlendirerek eksiklerinizi giderebilirsiniz. Öğretmeleriniz ve velileriniz olarak sizlerden, her günü bir fırsat bilerek verimli, güzel bir tatil dönemi geçirmenizi ve yeni eğitim-öğretim yılına enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı bekliyoruz.

   Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

   Geleceğimizi şekillendirecek olan evlatlarımızı çağın gereklerine uygun yetiştirmek amacıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da özverili bir şekilde çalıştınız. Eğitimde feda edilecek tek çocuğun dahi olmadığı düşüncesiyle, her çocuğumuzu yetenekleri doğrultusunda yetiştirmek yolunda gösterdiğiniz çabanın paha biçilemez değerde olduğunu söylemek isterim. Sizlerle bu kutsal görevde, daha güzel bir gelecek için yan yana yürümekten onur duyuyorum.

   Yenilenen eğitim müfredatımız ve teknolojik donanımlı okullarımızda öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmeye çalışmaktasınız. Fakat en mükemmel program, en mükemmel bilgisayar, en mükemmel teknoloji dahi ancak uygulayıcısının yeterliliği kadar mükemmeldir. Bu sebeple öğretmen olarak bizler de kendimizi sürekli geliştirmeli, yenilemeli ve güncel bilgilerle zenginleştirmeliyiz. Tatil bizler için de bu anlamda bir fırsat sunmaktadır.

   Kıymetli Veliler,

   Bu eğitim-öğretim yılında da her zaman ve her koşulda çocuklarınızın yanında oldunuz. Çocuklarınız elinden gelen bütün gayreti göstererek çalıştılar. Yeteneklerince başarılı da oldular. Onların karnedeki notları elbette ki önemlidir. Ama asıl önemli olan her koşulda çocuklarınıza duyduğunuz güveni ve desteği sürdürmektir. Öncelikle iyi notlar üzerinde durup memnuniyetinizi dile getirmeli, zayıf notların ise telafi edilebileceğini belirtmelisiniz. Hiçbir karne notu çocuğunuzdan daha değerli değildir. Çocuklarınızın karnelerindeki istenmeyen notların telafisi her zaman mümkündür. Fakat onların özgüvenlerinin geri kazandırılması çok zordur. Çocuklarınıza her zaman onların yanında olduğunuzu hissettirmelisiniz ki onlar da çalışmaları ve yetenekleri doğrultusunda hayallerini gerçekleştirip toplumdaki yerlerini alabilsinler.

   2017–2018 eğitim-öğretim yılında sağlıklı ve huzurlu bir şekilde dinlenmiş olarak tekrar buluşmak dileğiyle tüm öğrencilerimize ve öğretmen arkadaşlarımıza, ailesi ve sevdikleriyle beraber iyi bir tatil diliyor; eğitime gönül veren herkese selam ve saygılarımı sunuyorum.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.