SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN'in '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN'in '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' Mesajı

       Birleşmiş Milletler Örgütü tarafından 1922 yılında alınan karar uyarınca 3 Aralık tarihi Dünya Engelliler Günü olarak değerlendirilmiştir. Engelli bireyler için toplumsal farkındalığın ivedilikle oluşturulması, onların sosyal yaşama ,  eğitim ve iş dünyasına, kısacası hayata kazandırılması medeni bir dünyanın ertelenemez önceliği olmalıdır. 

 Okulda, sokakta, işte bizimle birlikte yaşayan, üreten ve her yönüyle hayata tutunmaya çalışan engelli insanlarımıza karşı duyarlı ve destekleyici bakış açısıyla yaklaşmak çağdaş bir toplumun göstergesidir. Unutulmamalıdır ki  engelli insana  saygı aslında insanlığa gösterilen saygıdır; ve aşamadığımız en büyük engel, engelleri aşmak konusunda önümüze çektiğimiz ön yargı duvarıdır.  Bu duygu ve düşüncelerle engelli kardeşlerimiz ve onları hayatlarının hiçbir anında yalnız bırakmayan kıymetli ailelerinin '3 Aralık Dünya Engelliler Gününü' kutluyorum.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.