SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN´in 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN´in 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

    Hepinizin bildiği gibi 15 Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Türk Milletinin milli iradesine karşı bir darbe girişimi düzenlendi. Bu hain darbe teşebbüsü Türkiye Cumhuriyeti´nin geleceğini dış güçlerin eline teslim etmeyi, Türkiye Cumhuriyeti´ni sömürgeci Batılı devletlerin işgaline zemin hazırlayacak bir kaos ortamına sürüklemeyi amaçlıyordu.

    Fakat hesap edemedikleri tek şey 15 Temmuz’da, meydanlarda, tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Savaşımızda olduğu gibi, tüm fertleriyle tek yürek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük Türk Milletinin varlığıydı. Bu darbe girişiminde, Milletimiz, tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi, bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koydu. Bu tür anti-demokratik girişimlere ve terör örgütü yapılanmalarına karşı daha güçlü ve kararlı olan yüce Milletimiz,  vatanperverliğini dünyaya örnek olacak şekilde sergilemiştir.  Yüce Milletimiz bu azim ve kararlılığı ile milli birliğine, beraberliğine ve değerlerine özenle, dikkatle ve içten sahip çıkmıştır.

    Bugün Milletimizin o gece gösterdiği kahramanlığın ve vatanperverliğin 1. yıl dönümünde görmekteyiz ki Milletin iradesine pranga vurmaya çalışan hainler bugün de boş durmamakta, çeşitli yollarla ülkemizin büyümesi ve gelişmesi yolundaki çabaları akamete uğratmaya çalışmaktadırlar. Fakat bu hainlerin ve onların işbirlikçilerinin anlamadıkları şey 1071’den itibaren Milletimizin ve bu toprakların yazgısının bir daha ayrılmamak üzere birleştiğidir.

    Millet olarak varlığımızı güçlendiren, geleceğimizi aydınlatan, sorumlu, inançlı, duyarlı mücadeleci duruşları ile bize örnek olan başta kadınlarımız, erkeklerimiz, yaşlılarımız, gençlerimiz gelecekte de aynı bilinç ve kararlılıkla yüce Milletimizin iradesine daima sahip çıkacaktır.

    Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki, vatanın bu aziz evlatları kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir.  

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.