SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN´in 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN´in 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu, milli mücadelenin önderi, hayatını ülkesine ve milletine adayan Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal  Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 78. yıl dönümünde sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz.

10 Kasım, sadece Atatürk’ü anma değil, aynı zamanda onun gösterdiği hedefleri tekrar hatırlama ve ülkemizi muasır medeniyetleri seviyesinin üzerine çıkarma azmimizin tazelendiği gündür. Türkiye Cumhuriyeti; bu doğrultuda sanayisiyle, ekonomisiyle, eğitimiyle ve yapılan bilimsel çalışmalar ile muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma konusundaki hedefine doğru emin adımlarla yürütmektedir. Bizler de millet olarak  ´Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.´ diyen Gazi Mustafa Kemal’in açtığı yolda, var gücümüzle çalışarak ilerlemeye devam edeceğiz. 15 Temmuz’da yaşadığımız hadise karşısında milletimizin tepkisi  de bizim bu yoldaki azim  ve kararlığımızın bir göstergesidir.

            Bu duygularla; Cumhuriyet´imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, vatanın bölünmezliği için bu uğurda canlarını feda etmiş tüm şehit ve gazilerimizi minnetle, şükranla ve rahmetle anıyoruz.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.