SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN, TEOG Sınavına Girecek Öğrencilerin ve Velilerin Heyecanını Paylaştı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN, TEOG Sınavına Girecek Öğrencilerin ve Velilerin Heyecanını Paylaştı.

     Sınav öncesi Atakum Seyfi Demirsoy Ortaokulunda öğrenci ve velileriyle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürümüz, sınava girecek öğrencilerin ve velilerin heyecanını paylaştı. Öğrencilere başarılar diledi.

     Sınav öncesi konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun Esen, “Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerinde Öğretim Yöntem ve Teknikleri Kategorisinde Türkiye 1. si olan projemiz Adım Adım Başarı projesiyle Ortak Sınavlardan önce sınavlara girecek öğrencilerimizin bulunduğu okullarımızda yılbaşından bu yana her ay kazanım değerlendirme sınavları yaptık. Sonuçlar analiz edilerek öğrencilerimizin hangi konularda eksikliklerinin bulunduğunu tespit edildi. Eksik olunan konularda öğrencilerimiz konuları tekrar gözden geçirdiler. İlimizdeki akademik başarıyı artıracağız” dedi.

     İkinci dönem merkezi ortak sınavlar bugün ve yarın olarak iki gün sürecek. Sınavlara ilimizden yaklaşık 19 bin öğrencinin katılacağı öngörülüyor. Sınavlar, ilimizde 288 okulda düzenleniyor. Sınavın oturumları, saat 09.00, 10.10 ve 11.20´de başlayacak. Teneffüs araları 30 dakika olacak ve tüm sınav merkezlerinde aynı anda başlayacak. 

     Bugün birinci oturumda, Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, 27 Nisan Perşembe günkü ikinci oturumda ise fen bilimleri, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınava girecek. Her bir ders yazılısının süresi 40 dakika olacak. Öğrenciler, olağanüstü haller ve özel durumlar dışında kendi okullarında belirlenen sınıflarda sınava alınacak. Sınav düzenlenecek okullarda, sınav günleri ders yapılmayacak.

26-04-201726-04-201726-04-2017

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.