SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN, İsveç, Litvanya ve Romanya’ dan gelen öğretmen ve öğrencileri misafir etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN, İsveç, Litvanya ve Romanya’ dan gelen öğretmen ve öğrencileri misafir etti

         Samsun İbrahim Tanrıverdi Sosyal bilimler lisesi idareci, öğretmen ve öğrencileri Erasmus K2 projeleri lnclusion on the way to Europe(2016-18) kapsamında Samsun’a İsveç, Litvanya, ve Romanya´dan gelen misafir öğretmen ve öğrenciler ile İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN’ i ziyaret ettiler.

         İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN,  Okul Müdürü Hamza Sofuoğlu ve projeden sorumlu öğretmenlerden, Avrupa yolunda ilerlerken yaşanan uyum sorunları ve çözüm yolları ile ilgili proje kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

         Bu tarz projelerin çok kültürlülüğe katkı sağladığını belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN yaptığı açıklamada “öğrenci gruplarımız temel çalışmaların yanında, folklorik miraslarını, ulusal danslar, drama etkinlikleri, ulusal oyunlar, ulusal müzikler vasıtası ile birbirlerine aktaracaklar. İki yıl sürecek olan proje içerisinde aynı zamanda, ortakların kültürel ögeleri ve mirasları karşılıklı aktarılarak çok kültürlülüğe katkı sağlanmasını hedefliyoruz. Proje dili İngilizce olduğu için tüm çalışmalar, öğrencilerimize dil becerilerini geliştirmeleri için uluslararası platform sağlamış olacak” dedi.

         Kapsayıcı Eğitim Stratejileri temalı projede, Matematik, Bilim ve Teknoloji alanlarında; Kooperatif öğrenme, Akran Eğitimi, Takım öğretimi, Proje tabanlı öğrenme ve Kişiselleştirme stratejileri ile ders eğitimi çalışmaları yapılacak, kapsayıcı yaklaşımla yeni metot ve teknikler geliştirilerek, elde edilen kazanımlar rapor olarak ilgili kurumlar ile ulusal ve uluslararası çapta paylaşılacaktır. Elde edilen pozitif kazanımlar okulun eğitiminde kullanılacak.

 

19-10-201719-10-201719-10-201719-10-2017

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.