SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN' in Liselere Geçiş Sınavı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN' in Liselere Geçiş Sınavı Mesajı

 6 Haziran 2021 Pazar günü iki oturum halinde gerçekleştirilecek olan Liselere Geçiş Sınavı tüm Türkiye'de aynı anda uygulanacaktır. Çocuklarımız, sınava kendi okullarında arkadaşlarıyla birlikte, rutinleri dışına çıkmadan gireceklerdir. Sekizinci sınıfa devam eden öğrencilerimizin katılacağı sınavda, sınava kayıtlar sistem tarafından otomatik olarak yapıldığından velilerimizin herhangi bir iş ya da işlem gerçekleştirmesine gerek yoktur.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sınavın uygulanacağı tüm okullarda gerekli tedbirler büyük bir hassasiyetle alınmış, sınavda görev yapacak personel, öğretmen ve idarecilere, hiçbir tereddüde mahal verilmeyecek şekilde bilgilendirmede bulunulmuştur. Çocuklarımızın sağlıkları ve güvenlikleri bizim için her şeyin üstündedir.

Kıymetli Velilerimiz,

Geçirdiğiniz uzun ve zorlu bir sürecin ardından, çocuklarınızın emeklerinin karşılığını almalarını büyük bir heyecanla bekliyorsunuz. Öncelikle ifade etmek isterim ki Liselere Geçiş Sınavı'nda öğrencilerimiz nasıl bir netice alırlarsa alsınlar bizler için her zaman özel ve önemli olmaya devam edeceklerdir. Girecekleri sınav öğrencilerimizi ilgi ve istidatlarına göre yönlendirmeyi amaçlamaktadır. Eğitim süreci içinde kendilerini geliştirecekleri daha pek çok fırsatla karşılaşacaklarını unutmayalım.

              Bu vesileyle Liselere Geçiş Sınavı'na girecek öğrencilerimize başarılar diliyor; Sınav sonuçlarının ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Sınavlarda görev alacak personel, yönetici ve öğretmenlerimize de kolaylıklar diliyorum

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.