SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aytekin GİRGİN´in İlköğretim Haftası Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aytekin GİRGİN´in İlköğretim Haftası Mesajı

        Kıymetli idareci ve öğretmen arkadaşlarım, çok sevgili öğrencilerim, kıymetli velilerimiz hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

        Okul hayatında yaşanan dostluklar ve o dostlarla yaşanılan anılar unutulmaz.  Bugün hayatınızda önemli anılar oluşturacak yeni bir eğitim öğretim yılı başlıyor. Her başlangıç gibi yeni eğitim öğretim yılının başlangıcının heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.

        Okul sadece insanların hayat standartlarını yükselten ve onu iyi bir meslek sahibi yapan kurumlar değildir. Okul, insan ilişkilerini öğreten, sevgiyi saygıyı benimseten, toplumu benimseyen bireyler yetiştirir.

     Okul, kişinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini yaşayan koruyan, geliştiren bireyler olarak yetiştirilmesini sağlar.

        Bugün samsun il milli eğitim müdürlüğü olarak yeni bir eğitim yılana başlamanın heyecanı, sorumluluğu ve bilinci içindeyiz. Samsun’umuzda bu sene 46921 taşımalı olmak üzere toplam 246357 öğrencimiz eğitim görmeye başlayacaktır.

        Sevgili Çocuklar: Siz yokken okullarımız çiçekleri olmayan bir bahçe, suyu olmayan bir dere gibiydi. Geldiniz şenlendik, çiçeklendik, hoş geldiniz.

        Sevgili Gençler: Hepimizin sadece insan olduğumuz için sahip olduğumuz haklar ve sorumluluklar vardır. Güzel ülkemizin geleceğin güçlü ve saygın devletlerinden olması için sizlerin birbirinize saygılı, erdemli çalışma, eleştirel ve yapıcı düşünme, farklılıkları zenginlik olarak görme, birlikte üretebilme, kendinizi ve başkalarının yaptıklarını sorgulayabilme, hak mücadelenizde kararlı duruş sergilemeniz ve güven sahibi olmanız bu vizyonun kritik eşiğidir.

        Saygı değer anne ve babalar: Eğitim ve öğretim bütün insanlar için vazgeçilmez ve gereklidir. Çocuklarımızın sağlıklı eğitim alabilmesi için okul aile işbirliği çok önemlidir. Sizlerin desteğiyle eğitim sistemimiz daha güçlü olacaktır.

        Kıymetli Öğretmenlerim: Ulusların gelişmişlik düzeyi eğitime verdikleri önemle ölçülmektedir. Eğitimde en önemli unsur ise kuşkusuz öğretmenlerdir. Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi daha aydınlık yarınlara taşıyacak, çocuklarımızın sorumluluk duygularını ve davranışlarını geliştirerek akla ve bilme yönlendirerek en güzel değerlerimiz olan çocuklarımızı geleceğe hazırlayacak olanda sizlersiniz.

     Bu duygu ve düşüncelerle yeni öğretim yılının Ulusumuza, Samsunumuza, siz sevgili öğrencilerimize ve öğretmenlerime hayırlı olmasını temenni eder başarılar dilerim.

 

Aytekin GİRGİN

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.