SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Aytekin GİRGİN´in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz  Aytekin GİRGİN´in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı.

Değerli Meslektaşlarım,

            Dünya var oldukça en kutsal, gururlu mesleklerden biri  öğretmenlik olacaktır. Bu mesleğin bir mensubu olduğumuz için dünyanın en şanslı insanları  olduğumuzu düşünüyorum. Öğretmen, insanların yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan ve topluma arkasını dönmeden toplumun sürekli önünde giden bir gönül eridir.

Öğretmenlik gücünü sevgiden alır. Malzemesi gönülden gelmeyen hiçbir iş başarıya ulaşamaz. Bizim mesleğimizin başarısı ise sadece öğrencimize verdiğimiz bilgi değil onların üzerimize sinen umudu, heyecanı, mutluluğudur. Öğretmenlerimizi her dem taze tutan da bu umudun özveriyle yoğrulmasıdır.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, mesleklerini icra ederken vefat eden bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; yılmadan, yorulmadan üzerlerine yüreklerinden başka bir şey kuşanmayan siz değerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten dileklerimle kutlar  hepinizi gönül dolusu sevgi, saygı ve muhabbetlerimle selâmlarım.

 

                                                                                    Aytekin GİRGİN

                                                                            Samsun İl Millî Eğitim Müdürü

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.