SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Murat YİĞİT'in Göreve Başlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Murat YİĞİT'in Göreve Başlama Mesajı

         Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinin tarafıma tevdi edilmesi vesilesiyle duyduğum iftihar ve kıvancın tarifi gerçekten mümkün değil. İstiklal Harbinin müjdecisi, Türk milletinin umut ve inancına meşale olmuş bu kutlu şehir;  gönlümüzde her zaman müstesna bir yere sahip olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün " Doğum yerim Samsun, doğum tarihim 19 Mayıs 1919 'dur. " diyerek taçlandırdığı Samsun'umuz; tarihî ehemmiyeti kadar ekonomik ve sosyal potansiyeli, coğrafî güzellikleriyle de Karadeniz'in incisi sıfatını hak etmektedir.

         Böylesine önemli, böylesine büyük sorumluluk gerektiren bir vazifeyi layıkıyla yerine getirebilmek,  elbette tüm eğitim paydaşlarıyla uyumlu bir çalışma anlayışını gerektirmektedir. Sadece bugüne odaklanan bir eğitim felsefesi, meseleye bütüncül bir çözüm getiremez. Çalışmalarımızda ufkun ötesini değerlendiren yönelişlere, ortak aklın ve kolektif bilincin rehberliğine yer vermeye gayret göstereceğimizi buradan ifade etmek isterim. Bugüne kadar ortaya konulan eser ve projelerden hareketle Samsun'da eğitime dair atılan her adımın son derece büyük kıymet taşıdığını, inanarak yürütülen bir iş ve emek birliğinin neticesi olduğunu müşahede ediyoruz. Bu meyanda sürdürülecek bayrak yarışında,  kamu yararını her koşulda muhafaza ederek, zorluklardan yılmadan eğitimde kaliteyi tesis etmeye çalışacağız.

          Murat YİĞİT

    İl Milli Eğitim Müdürü

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.