SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Murat YİĞİT 'in '29 Ekim Cumhuriyet Bayramı' Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Murat YİĞİT 'in '29 Ekim Cumhuriyet Bayramı' Kutlama Mesajı

Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümünü idrak etmenin sevinç ve gururunu milletçe yaşıyoruz.  Geçirilen zorlu süreçler, verilen çetin mücadeleler neticesi elde ettiğimiz Cumhuriyet; birlik ve beraberliğimizin en hakiki  güvencesi olarak ebediyyen yaşayacaktır.

Türlü İmkansızlıklar  içinde kazanılan Kurtuluş Savaşı ; hürriyetimize kasteden bütün şer odaklarına, Türk'ün boyunduruk altında yaşayamayacağını gösterdikten hemen sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün fikrî kılavuzluğunda, bağımsızlığımızı taçlandıran büyük bir adım atılmış;  29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet ilan edilmiştir. Halkın, halk tarafından seçilen temsilcilerce yönetilmesi anlamına gelen cumhuriyet; milletimizin tarih içindeki duruş ve vakarına en çok yakışan yönetim şekli olarak öne çıkar.

Cumhuriyet kazanımlarıyla güçlenerek çağdaş medeniyetler içinde  hızla ilerleyen devletimiz; gelenekten aldığı zenginliği ,milli ve manevi değerlerimizin ışığında geleceğe taşımaktadır. Bizi biz yapan kıymetlerin muhafaza edilmesinde, gelecek kuşaklara aktarılmasında Cumhuriyetin ve onun kurumlarının rolü çok büyük olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle ,tüm vatandaşlarımızın , sevgili öğretmen ve öğrencilerimizin Cumhuriyet Bayramı'nı yürekten kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere , canlarını beka-yı  vatan için feda eden tüm şehitlerimizi  rahmet ve minnetle ,kahraman gazilerimizi  şükranla yâd ediyorum.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.