SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in YKS Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in YKS Mesajı

        Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı, tüm Türkiye'yle aynı anda  26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Sınavlar; cumartesi günü saat 10.00'da, Temel Yeterlilik Testi (TYT), pazar günü saat 10.00'da, Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve pazar günü saat 15.30'da Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere üç oturum halinde  uygulanacaktır. Adayların, sabah oturumlarında saat 10.00'dan sonra, öğleden sonra oturumunda ise saat 15.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacağının bilinmesi ve sınav merkezlerine bu doğrultuda gelinmesi büyük  önem arz etmektedir. Sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, gönüllerinden geçen yüksek öğretim kurumlarına ve hak ettikleri hedeflerine ulaşabilmelerini yürekten temenni ediyorum.  Sınavdan beklenildiği gibi bir sonuç alınmazsa, eğitim serüvenlerinde, pek çok benzer fırsatların ve seçeneklerin olacağını, çocuklarımıza hatırlatmak istiyorum.

          Milli Eğitim Müdürlüğümüz, tüm sınav merkezlerinde gerekli güvenlik ve sağlık tedbirlerini almış durumdadır. Sınav binaları sınavdan önce detaylı olarak temizlenecek ve dezenfekte edilecektir. Bina önlerinde yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için sınava en fazla bir yakınınız ile gelmeniz gerekmektedir. Sınav güvenliği ve sağlık koşulları açısından  binaların bahçelerine adaylar ve görevliler dışında hiç kimse alınmayacaktır. Değerli velilerimizin bu konuda anlayış göstermelerini bekliyoruz.

     Sevgili Gençler,

          Sizler; milli, manevi değerlerine bağlı, bilime ve akla yönelen, gelenekten sentezlediği değerleri geleceğe taşıyacak , ortak umutlarımızın mimarlarısınız. Gireceğiniz bu sınavın emeklerinizin ve beklentilerinizin karşılığı olmasını, tüm kalbimle temenni ediyorum. Sınav sonucu her ne olursa olsun ailelerinizin, bizlerin size karşı sevgi ve güven hissi değişmeyecektir.

          Bu duygu ve düşüncelerle Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı'nın ülkemiz, şehrimiz ve tüm çocuklarımız için hayırlar getirmesini temenni ediyor, sınavda görev alacak öğretmen ve idarecilerimize vazifelerinde başarılar diliyorum.

 

 

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.