SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN´in YKS Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN´in YKS Mesajı

         Geleceğimizin teminatı sevgili gençler.

         Eğitim hayatınızın önemli aşamalarından olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 30 Haziran ve 01 Temmuz 2018 günlerinde gerçekleştirilecektir.

         Sınav hazırlık süreci hem okul derslerinde hem de sınavda hedefine ulaşmak için çabalayan gençlerimiz için, hem gençlerin bu çabası karşısında onlara her türlü maddi ve manevi desteği veren anne babalar için, hem de fedakâr öğretmenler için zor bir süreçtir. Bu zor sürecin son aşamasındasınız. Gençlerimizin yapması gereken sınava girmek, ellerinden gelenin en iyisini yapmak ve sınavı geleceklerinin tek belirleyicisi ve tek fırsatı olarak düşünmemektir. Yaşayacağınız kaygı ve olumsuz düşünceler emeklerinizin karşılığını almanızı güçleştirebilir.

         Eğitim denince akla gelen Samsun’umuzun eğitim kalitesini daha yükseğe taşıyacağına inandığım gençlerimize YKS ’de başarılar diler. Başarı yanında mutluluk varsa anlam kazanır düşüncesiyle hayatlarının her aşamasında onlara mutluluklar dilerim.

 

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.