SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in Yarıyıl Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in Yarıyıl Mesajı

     Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli Veliler, Sevgili Çocuklar;

     Yoğun bir çalışma döneminin ardından kısa bir tatili hak ettiniz. Eğitim, tabiî ki biten, ara verilen bir süreç değildir. Beşikten mezara kadar hayatımızın her anını öğrenmeye ve bilmeye çabalayarak geçirmeliyiz. Bu açıdan bakıldığında yarıyıl tatili, adından daha büyük anlamlar içermektedir. Bu süreç; geçirdiğimiz bir dönemin muhasebesi tutmak, eksiklerimizi tamamlamak, ruhumuzun ve bedenimizin ihtiyaçlarını karşılamak adına bulunmaz bir fırsattır.

     Değerli Veliler;

     Unutmayın ki yavrularımız hayatımızın en değerli varlıklarıdır. Keyifli ve verimli bir yarıyıl tatili geçirmeniz önem arz etmektedir. Bizler Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çocuklarımıza yılların getirdiği bilgi birikimi ve deneyimiyle uygun müfredatları uygulayarak hedef kazanımlar kazandırıyoruz. Bir toplumun eğitim düzeyi, o toplumun gelişmişlik düzeyinin önemli bir göstergesidir. Bugün dünyada var olmak ve söz sahibi olmak istiyorsak eğitimi diğer her şeyin önüne koymak zorundayız. Eğitim hizmetlerinin kalite ve nitelik odaklı olarak geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması en önemli hedefimizdir. Bu hedefimize ulaşmak için "Birlikten Güç Doğar." şiarıyla beraberce çok çalışacağız. Çünkü eğitim; halkaları okul, öğretmen, veli, öğrenci, kamu kurumları ve özel kurumlardan oluşan bir zincirdir, birlikte güçlüdür ve bir anlam ifade eder.

     Sevgili Çocuklar;

Bu tatil sürecinde mümkün olduğunca bol bol dinlenin. Kitap okuyun, film, tiyatro izleyin, sanatsal, sportif faaliyetlere katılın. Ailenizle, sevdiklerinizle geçirdiğiniz kaliteli vakitler, dimağınızda gülümsemeler yaratsın.

     Kıymetli Meslektaşlarım;

     Fedakârlık, çalışkanlık ve diğer erdemlerinizle birer rol model olduğunuz için minnettarım. Siz olmasaydınız olmazdı!

     Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli Veliler, Sevgili Çocuklar; Ben bu vesile ile 2019-2020 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatilinin tüm eğitim camiamıza hayırlar getirmesini diliyorum.

           Coşkun ESEN

      İl Milli Eğitim Müdürü

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.