SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN´in "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN´in "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü" Mesajı

           Vatandır göz açınca insanın gördüğü. Namustur, ahlaktır, idealdir ki ölüme gider uğruna. Çanakkale, insanüstü bir mücadelenin, inancın ve azmin vücut bulmuş halidir. Ölüme koşan Mehmetlerin, Alilerin, Nezahat Onbaşıların, Hatice Hanımların, Zeyneplerin destanıdır. Bütün bu kahramanlarımızın yanında, vatanın dört bir yanında gerek öğretmen gerek öğrenci olmak üzere kalemini bırakarak silah tutan, her yaştan vatanperver eğitim mensubu da savaşlara katılmış ve savaşın seyrini değiştirmede rol aldıkları gibi savaş sonrasında da ülkenin yaralarını sarıp yarınlarının temelini atmışlardır. Onlara çok şey borçluyuz. Bundan dolayı aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin hatıralarını içimizde yaşatarak o günkü duygularla vatanımızın, bayrağımızın yılmaz bekçileri olmaya devam edeceğiz.

            Bu duygu ve düşüncelerle; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104. Yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milletimize bu eşsiz zaferin gururunu yaşatan aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmetle, minnet ve şükranla anıyorum.

     Coşkun Esen

İl Milli Eğitim Müdürü

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.