SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in Öğretmenler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in Öğretmenler Günü Mesajı

     Öğretmenlik;  gücünü sevgiden alan, sabrın inancın ve doğruluğun kılavuz edinildiği, insana en yakın meslektir. Öğretmenlerin işlediği cevher,  istikbalimizi kuracak, milletimize ve medeniyetimize nice büyük zaferler armağan edecek  genç nesillerdir.

    Yüzyılların milli ve kültürel mirası olan manevi değerlerimizi, çağın icaplarına uygun şekilde yorumlayarak genç kuşakları geleceğe hazırlayan eğitim neferlerimiz; çocuklarımızı, bilimin ve aklın aydınlığında yetiştirmek için büyük bir adanmışlıkla çalışmaktadırlar. Eğitimin en temel gayesi olan düşünen, üreten, faydalı ve doğru insan yetiştirmek ilkesi, öğretmenlerimizin yüklendikleri vazifenin ehemmiyet ve kutsiyetini gözler önüne sermektedir. Tek bir insanın hayatında sahici bir yer edinmek dahi, onların paha biçilmez emeğinin büyüklüğünü gösterecek mahiyettedir.

      Sevgili Öğretmenlerimiz,

     Sizler öğrenmenin sonsuz potansiyelini anlamlı kılan dokunuşlarla öğrencilerinizi yaşadıkları bilgi çağına hazırlıyor, ilim irfan ve tecrübenizle çocuklarımızın aydınlık dimağlarına ilham oluyorsunuz. İfa ettiğiniz kutsal ve saygın mesleğin gerçek karşılığı, yerini ancak öğrencilerinizin gönlündeki o müstesna mevkide bulacaktır.

     Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi, eğitim şehitlerimizi saygı şükran ve minnetle anıyor; Samsun'da ve yurdumuzun dört bir köşesinde görev yapan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü en içten duygularımla kutluyorum.

 

                 Coşkun ESEN

            İl Milli Eğitim Müdürü

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.