SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in Kurban Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in Kurban Bayramı Mesajı

       Mübarek Kurban Bayramı'na kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu milletçe yaşıyoruz. Bayramlar; kardeşlik hukukunun pekiştiği , yardımlaşma ve dayanışmanın en samimi duygularla yaşandığı ,aile sıcaklığının hatırlandığı müstesna günlerdir. Gündelik koşuşturmalar ve hayat gailesi içinde ihmal ettiğimiz manevi dünyamıza yeniden eğilebilmemiz için en güzel fırsat yine bayramlardır. Yüce İslam dininin kültür ve medeniyetimize armağanı olan ulvi kıymetleri layıkıyla anlayıp hayatımıza aktarabilmemiz için  "Müslüman Müslüman'ın kardeşidir." hadisi şerifinde ifadesini bulan birlik ve  yakınlığı doğru anlamalı bu söz üzere hareket etmeyi kendimize şiar edinmeliyiz.

           Kurban Bayramı'nın Türk ve İslam alemine, tüm insanlığa barış, kardeşlik ve mutluluk getirmesini gönülden diliyor; hemşehrilerimizin, öğretmenlerimizin ,sevgili çocuklarımızın sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmesini temenni ediyorum.

          Coşkun ESEN

    İl Milli Eğitim Müdürü

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.