SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in Kurban Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in Kurban Bayramı Mesajı

       Kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızı perçinleyen bir bayrama daha ulaşmanın mutluluğu, huzuru içindeyiz. Bu dünyadaki amacımızın farkında olarak şükürlerimize kavuştuğumuz bayramlar sayesinde bizler kötü hasletlerimizden bir nebze olsun uzaklaşır, iyi ve güzel işler yapmanın faziletine erişiriz. Maddi ve manevi bütün değerlerimizi Allah yolunda ihtiyacı olan bütün canlılarla paylaşmak, bizlerin insan yönünü parlatır; kibir, hırs ve haset başta olmak üzere bütün kötü, tehlikeli temayüllerimize ket vurmamızı sağlar.

 

       Kurban kelimesi, lügatta, kendisi ile Allah'a yaklaşılan şey mânasına gelir. Bu isimden de anlaşıldığı gibi kurban; Allah'a yaklaşma ve O'nun rızasını kazanma vesilesidir. Ben bu vesile ile başta Milli Eğitim camiası olmak üzere bütün Müslümanların Allah'a yaklaşabilmesi ve O'nun rızasını kazanabilmesini yüce Rabb'imden niyaz ediyorum.

 

     Coşkun ESEN

İl Milli Eğitim Müdürü

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.