SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN´in Dünya Engelliler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN´in Dünya Engelliler Günü Mesajı

     3 Aralık 2018 tarihinde Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Engelliler Günü”  olarak kabul edilmiştir. Bugün bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığı arttıran anlamlı bir gündür. Bugün yapacağımız çalışmalar, alacağımız kararlar ve kazanacağımız farkındalıklar geleceğimiz adına önemli adımların başlangıcı olacaktır. Çünkü bugünün engelsiz bireyi yarının engelli adayıdır.

     Engelli bireylerin karşılaştığı sorunlar sadece onların ve ailelerinin değil toplumun her kesimini ilgilendiren sorunlardır. Bu sorunların çözümüne yönelik Milli Eğitim Müdürlüğü olarak engelli çocuklarımızın eğitime daha kolay ulaşımı yönünde gerek fiziki gerekse eğitim anlamında çalışmalarımızı bir plan ve program dahilinde yürütüyoruz. Çünkü eğitim her çocuğun hayata hazırlanmasını ve gelecekte mutlu bireyler olmalarını amaçlamaktadır.

     Sahip olduğumuz medeniyetimiz de insanı temele almakta, insanlar arasında ayrım yapmadan toplumsal her imkana ulaşmada adaletli olunmasını miras olarak bizlere bırakmıştır.

     Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık “Dünya Engelliler Gününü” kutluyor, engelli vatandaşlarımıza, ailelerine ve yavrularımıza sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum.

Coşkun ESEN

İl Millî Eğitim Müdürü

 

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.