SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

     96 yıl önce yükselen ışık, gücünden hiçbir şey kaybetmeden parlamaya devam ediyor. O  gün nasılsa, bugün de aynı heyecanla çarpıyor kalpler. Küllerinden doğan bir nesil yaratan ecdadımız, tüm dünyaya Türk milletinin yenilmez iradesini, milletimize hak ettiği istiklali, büyük bedeller ödeyerek vermiştir. Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve necip milletimiz, Türkiye Cumhuriyeti'ni dünya medeniyetine hediye etmişlerdir.

     Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu andan itibaren eğitim alanında da büyük bir savaş verilmiş, nice meslek büyüğümüz ve meslektaşımız kendilerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmiştir. Bugün güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti'ne sahipsek bunda milli eğitim camiasının değerli mensuplarının da büyük payının olduğu unutulmamalıdır. Millet olarak bugün, kurucu değerlerimizin ve milli hedeflerimizin ışığında, vatan bayrağının dalgalandığı her yerde, kalplerimizdeki vatan sevgisiyle  hiç durmadan, şevkle çalışıyoruz.

     Ben bu vesile ile Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun. Ülkemizin bekası, milletimizin huzuru için yurt içinde ve sınır ötesinde görev yapan askerlerimize kolaylıklar diliyorum. Canlarını feda eden şehitlerimize rahmet, gazilerimize bereketli bir ömür diliyorum. İlelebet Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun.

     Coşkun ESEN

İl Milli Eğitim Müdürü

 

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.