SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

           "Millî hâkimiyete dayanan, kayıtsız şartsız, bağımsız yeni bir Türk devleti kurmak" üzere Samsun'dan yola çıkan kahramanlar; tam 100 yıl önce emperyalizme, işgale ve boyunduruğa karşı tek yürek olmuş ve onurlu yaşamlarıyla bizlere yeni bir hayat bahşetmişlerdir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının verdiği bu ilham ve inanç; bizlere gelecek için de umut, ümit ve güven veriyor. Dile kolay! Tam yüz yıl önce Samsun'dan tüm yurda yayılan aydınlık; bir yıldız gibi, bir güneş gibi parlamaya devam etmektedir. Türk milleti ve 19 Mayıs ruhu; milletimize kan, can olmuş; varlık, yokluk, yoksunluk, yoksulluk gibi kavramları anlamsız hâle getirerek tüm dünyanın hayran olduğu Türkiye Cumhuriyeti'ni dünyaya kazandırmıştır. Ölmez ağaç misali etrafına hayat veren, barış, bereket, sonsuzluk ve güç vererek besleyen bu ruh, yarınlarımızın teminatı olan gençlerimize büyük görevler ve sorumluluklar vermiştir. Gençlerimizin bu duygularla kendi üzerlerine düşen her türlü görevi layıkıyla gerçekleştireceğine inancım tamdır.

            Ben bu vesile ile gençlerimizin ve milletimizin Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi şükranla, minnetle ve rahmetle bir kez daha anıyorum; mekânları cennet, ruhları şad olsun.

     Coşkun ESEN

İl Milli Eğitim Müdürü

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.