SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in Anneler Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in Anneler Günü Mesajı

        Kıymeti hiçbir zenginlikle kıyaslanamayacak yaşam sebebimiz ,zorluklara karşı  dayanağımız ilk öğretmenimiz olan annelerimiz; hayatlarıyla kotardıkları tecrübelerini, sabır, sevgi ve şefkatle birleştirerek evlatlarına aktaran en aziz varlıklardır. Karşılıksız sevginin saf ve samimi halini ancak onların tebessümlerinde görebilirsiniz. Bir anne için çocuğunun mesut olmasından daha büyük bir hazine tasavvur olunamaz zira anneliğin doğasında almadan vermek , hayatın acımasızlığına karşı evladına kol kanat germek, onun mutluluğu için her türlü feragatte bulunmak vardır. Peygamber efendimiz dahi " Cennet annelerin ayakları altındadır." buyurarak onlara karşı göstereceğimiz hürmet ve minnet hislerinin ne kadar yetersiz olduğunu  ifade eder. Bir annenin çocuğu için taşıdığı değer en yüce mertebenin en güzel mükafatına müsavidir.        

       Bu duygu ve düşüncelerle  başta şehit ve gazi anneleri olmak üzere tüm  annelerimizin ve kalbinde bir annenin şefkatini taşıyan tüm kadınlarımızın Anneler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir hayat geçirmelerini temenni ediyorum.            

        Coşkun ESEN

  İl Milli Eğitim Müdürü

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.