SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

      26 Ağustos'ta başlayarak 30 Ağustos tarihinde Dumlupınar'da sona eren kutlu yürüyüşün ardından Türk ordusu, Kurtuluş Savaşı'nı taçlandıracak en büyük askeri zaferini elde etmiştir. Bu zafer tarih sahnesinden silindi gözüyle bakılan bir milletin küllerinden doğuşunu, tüm cihana bildirecektir.

       Bayrak inmesin, ezan susmasın diye onlarca cephede çarpışan gazi ordumuzun, mühimmat ve asker yokluğu içinde kazandığı zafer; teknik üstünlüğüne, güçlü destekçilerine güvenen düşmanı hayrete düşürmüştür. Zira altı ayda geçilemez denilen savunma hattı, topçu atışlarının ardından, süvarilerimizin taarruzuyla altı saatte darmadağın edilmiştir. Milletimizin istiklale olan inancının çelikleşmiş ifadesi şanlı Türk ordusu, Mehmet Akif Ersoy'un  " Asım'ın nesli diyordum ya nesilmiş gerçek, İşte çiğnetmedi namusunu çiğnetmeyecek." dizelerinde ifade ettiği üzere, vatan savunmasını namus ve şeref meselesi bilerek muzaffer olmuştur.

      Bu büyük zaferin 98. Yıldönümü vesilesiyle milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımla kutluyor,  ay yıldızlı bayrağımız altında özgürce yaşamamızı kanları ve canları pahasına temin eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere,  kahraman gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi hürmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.