SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' Mesajı

       Bugün, 1992 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kararı ile ilan edilen Dünya Engelliler Günü. Engelli olmak, bir anlamda yaşamının tümünü engelle birlikte yaşamaktır. Engellerin aşılmasında önce ebeveyne, sonra öğretmene ve topluma çok büyük görevler düşmektedir. Engelli çocuklarımızı kendilerini gerçekleştiren bireyler olarak yetiştirmek istiyorsak eğitime öncelik vermeliyiz. Bizler Milli Eğitim Müdürlüğü olarak engeli olan, eğitim çağındaki yavrularımızın temel yaşam becerilerini geliştirmek, yetenek ve yeterlilikleri doğrultusunda üst öğrenime, iş-meslek alanlarına ve hayata hazırlamak, zihinsel ve bedensel açıdan kendine yeterli bir vatandaş haline getirmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 

       Toplumun her alanında, her yaşındaki engelli bireylerin dezavantajlı durumlarının bir nebze olsun giderilmesi, toplumda kendilerini gerçekleştirmeleri için fırsatlar verilmesi, haklarının bilincinde olarak politik, sosyal, ekonomik ve kültürel yaşamın her alanında kendilerini temsil edebilecek yeterliliklerle donanması ve bütün bu konularda farkındalık oluşturulabilmesi bu günün önemini katbekat artırmaktadır.

       Bir gün değil; her gün, her an Dünya Engelliler Günü hassasiyetiyle yaşamak dileğiyle bu özel günü kutluyorum. Unutmayın hiçbir şey yaşamaya ENGEL değil!

          Coşkun ESEN

    İl Milli Eğitim Müdürü

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.