SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in '29 Ekim Cumhuriyet Bayramı' Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in  '29 Ekim Cumhuriyet Bayramı' Kutlama Mesajı

     Türk milletinin karakter ve vakarına en uygun yönetim biçimi olan cumhuriyetle, tarih boyunca doğrunun ve haklının yanında yer alan asil milletimizin bağımsız iradesi, teminat altına alınmıştır. Demokrasi, barış , hürriyet gibi cumhuriyet faziletleriyle kazanılmış kıymetler, bugün tüm dünyada saygın ve güçlü kabul edilen bir devletin varlığını temin etmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, milletimizin inanç ve kararlılığıyla verilen zorlu mücadelelerin ardından kurulan cumhuriyetimiz; ecdadın gelecek nesillere bıraktığı en büyük miras olarak görülmelidir. O miras ki feragat ve şehadetle kazanılmış , birlik ve beraberlikle korunacaktır. Aziz milletimiz, cumhuriyetin temellerini oluşturan duygu ,fikir ve hedefler etrafında yarınların müreffeh Türkiye'si için kenetlenmiştir.

     İnsan hak ve özgürlükleri, geçmişten gelen kültürel kaynaklar, katılımcı demokrasi cumhuriyetin aslî kazanımları içerisinde değerlendirilerek medeniyetimizin yapı taşı bu temel üzerine inşa edilmiştir. Cumhuriyetimizin kabul edilişinin 97.yıldönümü vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere , aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet, ve saygıyla anıyor;

     Samsunlu hemşehrilerimin ve cumhuriyet değerlerine gönülden inanan milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.