SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN´in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN´in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

     Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin açılışının 99. yıldönümünü kutlamanın kıvancı içerisindeyiz. Tüm dünyanın gıpta ettiği kararları alan ve başarılarını cumhuriyetle taçlandıran yolun dönüm noktasıdır bugün. 23 Nisan 1920’ de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz milletimizin kurduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi sayesinde milletimiz, devlet yönetiminde hak sahibi olarak milli egemenlik kavramıyla tanışmıştır. Milli egemenlik devleti yöneten gücün doğrudan doğruya millete ait olması demektir. Milli egemenliğimiz tarihimiz boyunca sahip olduğumuz en önemli kazanımlardan biridir. Türkiye Büyük Millet Meclisi İstiklal Mücadelemizi başarıyla yöneterek bağımsızlığımızın kazanılmasında büyük payı olan, hepimizin iftihar ettiği bir kurumdur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” diyerek tüm dünyaya adeta bir demokrasi dersi vermiş, bu mutlu günü çocuklara hediye etmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyadaki ilk ve tek çocuk bayramı olmakla birlikte Atatürk´ün çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir.

     Bugün bizler de çocuklarımızı milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, hür ve bilimsel düşünme gücüne, geniş bir dünya görüşüne sahip, topluma karşı sorumluluk duyan; yapıcı, yaratıcı ve verimli kişiler olarak yetiştirmek için tüm gayretimizle çalışıyoruz. Çocuklarımızın Türk Milletini milli birlik ve beraberlik içinde ekonomik, sosyal ve kültürel olarak kalkındıracağına, çağdaş uygarlığın içindeki yerini sağlamlaştırarak yukarılara taşıyacağına güvenimiz tamdır.

     Sevgili Büyükler; tertemiz yüreğiyle ışık saçan, masumiyet timsali, sevgi dolu, güzel çocuklarımızın coşkuyla kutladıkları bu bayramda, yaşama sevinci, samimiyet, karşılıksız sevgi ve güven konusunda çocuklarımızdan öğreneceğimiz dersler vardır. Çocuklarımızın farkında olalım, onların ışığını soldurmayalım. Coşkularına ortak olup bu bayramı hep birlikte paylaşalım. 

     Değerli Samsunlular; bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu vatan için canını feda eden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum. Coşkumuzun ve yaşama sevincimizin sürekli olması dileğiyle tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.

     Coşkun ESEN

İl Milli Eğitim Müdürü

 

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.