SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN´in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN´in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

         Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin açılışının 98´inci yıl dönümünü ve Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutladığımız, 23 Nisan 1920 tarihi, milli irade ruhunun özünü oluşturan “Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” bilinciyle kader birliği içinde, istiklal ve istikbal mücadelesini elbirliğiyle, gönül birliğiyle gerçekleştirmeyi azmetmiş aziz milletimiz için bir dönüm noktasıdır. Bugün Millet Meclisinin açılmasıyla, ulusal egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu kabul edilmiş, milli iradenin üstünlüğü esas kılınmıştır.

         Cumhuriyetimizi, geleceğimizin teminatı olan çocuklara emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi olan bu anlamlı günü çocuklara bayram olarak armağan edilmiştir. 23 Nisan’ı bir çocuk bayramı olarak kutlamanın yanı sıra biliyoruz ki bu gün, Türk Milletinin ebediyen bağımsız yaşama hakkına sahip olduğunun ve bu bağımsızlığını da ancak milletin azmi ve kararlılığı ile sağlayacağının somut bir ifadesidir

         Sevgili çocuklar,

         Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin açıldığı bu özel günün aynı zamanda sizlere bayram olarak armağan edilmesi çok büyük anlam taşımaktadır. Bu günün sizlere özel kılınması size duyulan güvenin en somut ifadesi olduğu gibi, varlığınızın bizler için ne kadar önemli olduğunun da göstergesidir. Sizler milletimizin en büyük zenginliği, umudusunuz. Sizler, milletimizin aydınlık yarınlarısınız. Bundan dolayı sizlerin sağlıklı, eğitimli ve mutlu bireyler olarak hayata devam etmeniz en büyük arzumuzdur.

         Bu duygularla siz çocuklarımıza armağan edilen ve mili iradenin her şeyin önünde olduğunun ifade edildiği bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyor, öncelikle çocuklarımız olmak üzere bütün vatandaşlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.