SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

     19 Mayıs 1919 tarihi, milletimizin istiklal yolundaki mukadderatının tayin olduğu büyük bir dönüm noktasıdır. İşgal altındaki İstanbul'dan, İstiklal Harbi'nin kıvılcımını ateşlemek maksadıyla Samsun Tütün iskelesine çıkan Dokuzuncu Ordu Müfettişi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları;  düveli muazzamaya karşı verilen bu  kutlu mücadelede, ilk adımı atmış oldular. Böylesine büyük bir günün gençlerimize armağan edilmesinde elbette Atatürk'ün onlara olan güven ve inancının tesiri vardır. Türk gençliği, ecdadın emaneti, şühedanın mukaddes kabri, çocuklarımızın bağımsız ve korkusuz yaşayacağı vatan toprağına dün olduğu gibi bugün ve yarın da sahip çıkacaktır.

      Bağımsızlık ve egemenlik yolunda milletçe ödenen bedeller, tarihin karanlık sahnesinde  oynanan cüretkâr oyunlara inat, Türk istiklalinin ilelebet payidar kalmasını sağlamıştır. Bugünün ve yarının gençleri kendilerine emanet edilen aziz  vatanı canları pahasına koruyup savunmakta  asla tereddüt etmeyeceklerdir.    

       Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve  bütün şehitlerimizi rahmet; gazilerimizi de minnetle anıyor, başta gençlerimiz olmak üzere, tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

     Coşkun ESEN

İl Milli Eğitim Müdürü

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.