SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 105. yıl Dönümü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 105. yıl Dönümü Mesajı

       Her milletin geçmişinde, gelecek kuşaklara aktarılacak mukaddes bir hatıra bulunur ancak Çanakkale gibi bir abide-i iftihar tarihte hiçbir millete nasip olmuş değildir. O abide ki karşısında devrin en ihtişamlı orduları tarumar olmuş; hak batının, hunhar vatanperverin karşısında ram edilmiştir.

     "Çanakkale Geçilmez" ifadesini bizzat müttefik kuvvetler erkan-ı harbiyesinin tarihe not düştüğünü hatırlarsak ecdadın dünya savaş tarihindeki en büyük müdafaayı son kale Çanakkale'de gösterdiğini idrak etmiş oluruz. Mareşalinden neferine kadar, bastığım toprak ya mezarım ya vatanımdır diyerek, çelikten bir canavarın karşısına dikilen ehl-i iman, ehl-i vatan Türk Ordusu "Mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır." anlayışıyla Çanakkale'yi asrın belleğine milat olarak nakşetmiştir.

      Bizler bu büyük neslin bahtiyar mirasçılarıyız. Elbette ecdadın hakkını layıkıyla ödemek mümkün değil,  o hak ödenemez. Bu büyük yadigâra, kendisine Türk Milleti'nin bir ferdiyim diyen her vatansever sahip çıkmakla yükümlüdür. Her Türk Çanakkale'yi bilmeli, çocuklarına unutulmaz bir kahramanlık destanı olarak anlatmalıdır. Bu vesileyle 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 105. yıl dönümünü kutluyor, Anafartalar kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi şükranla yad ediyorum.

      Coşkun ESEN

İl Milli Eğitim Müdürü

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.