SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

     Takvimler 15 Temmuz 2016 tarihini gösterirken beliren o meşum gecede, onlarca yıllık karanlık emellerini açığa çıkarma cüretini kendilerinde gören hain güruh; milletin birlik beraberliğine, devletin bekasına kastederek alçakça bir kalkışmanın içine girme gafletine düşmüştür.

       Tarih boyunca zulme ve ihanete boyun eğmeyen ,hangi kuvvete sahip olursa olsun müstevlilere vatan toprağını terk etmeyen aziz milletimiz; üç buçuk soysuza mukaddes kıymetlerini çiğnetmemiştir. O gece bayrak ve hürriyet uğruna  canlarını feda eden şüheda; Çanakkale'de, Sakarya'da, kıyam eden muazzez ruhun bir cüzü mahiyetindedir.

       Elbette  bu garabetten çıkarmamız gereken pek çok ders bulunur. Öncelikle benliğini, ilkelerini ,düşüncelerini ; sorgulamadan, adalet ve hakkaniyet terazisinden geçirmeden bir takım zevatın emrine veren insanın, yanılmaya dahası felakete sürüklenmeye mahkum olduğunu bilmek gerekir. Mantık , bilim ve milli değerler perspektifinde çelişkiler içeren her hareket , her mahfil,  yalnızca kendisini değil ona körü körüne itaat eden taraftarlarını da korkunç bir karanlığa sürükler.

       Ezan dinmesin, bayrak inmesin, vatanın tertemiz sinesine kirli eller değmesin diyerek şehadete yürüyen aziz şehitlerimizi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün beşinci yıl dönümünde rahmet ve minnetle yâd ediyor, hakkı ödenmez  gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Demokrasinin ve hürriyetin bu ağır imtihanını, bir destana çeviren kahramanların emanetlerine, ilanihaye sahip çıkılacağını buradan ifade etmek istiyorum.

             Coşkun ESEN

       İl Milli Eğitim Müdürü

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.