SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

     Milletimizin  birlik, beraberlik ve kardeşliğine ,  devletimizin  bekasına karşı besledikleri şeytani emelleri, 15 Temmuz gecesi silahlı saldırı cüretine dönüştüren  FETÖ/PDY terör örgütü, aziz Türk  milletinin topyekûn verdiği cevapla tarumar edilmiş; kirli düşünceleri ve fesat planlarıyla kendi karanlıklarında  yok olmuşlardır.

     Tarihimizde bir utanç vesikası olarak yer alacak bu hadisede, necip milletimizin gösterdiği cesaret ve feragat takdire şayandır.  Akif'in   "Sahipsiz vatanın batması haktır;/Sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır." dizileriyle cihana haykırdığı Türk'ün vatan mefkuresi ,  karanlık bir ihanet güruhu üzerine  çökerek, tank ve tüfekle milletin imanını ve vatan sevdasını sınayanlar perişan edilmiştir. Milli, manevi değerlerini her türlü alçakça taarruza karşı müdafaa eden polisimiz, askerimiz ve halkımız bayraklaşan bir destanın unutulmaz kahramanlarıdır.  Elbette bu garabetten çıkartılacak en önemli  ders :  Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesillerin, aklını körü körüne biat ve fanatizme  köle etmeyen, aydınlık yarınları, aydınlık fikirlerle kuracak gençlerden doğacağı gerçeğidir. 

     O meşum  gecede ,  cuntacı çeteye direnerek bayrağı ve  istiklali için canlarını vatanın muazzez ruhuna armağan eden şehitlerimizi rahmet , kahraman gazilerimizi minnetle anıyor; milli irademize sahip çıkan Samsunlu hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum. 

           Coşkun ESEN

      İl Milli Eğitim Müdürü

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.