SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN´in 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN´in 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü Mesajı

      Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu, Türk Bağımsızlık Savaşı'nın Önderi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 81. yılında, onu saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz. Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararının kurtaracağını ilan ederek başlattığı Milli Mücadele'yi  tarihin seyrini değiştirebilecek nitelikleri ve üstünlükleri sayesinde, askerî ve siyasî zaferlerle taçlandıran Atatürk, milletiyle bütünleşerek ülkeyi uçurumun kenarından kurtarmıştır.

      Atatürk'ün asıl önemli özelliği hem fikir hem hareket adamı oluşudur. Dünya tarihinde, her türlü imkânsızlığa karşın inandığı düşünceyi uygulama alanına dökmede, içinde bulunduğu koşulları değerlendirmede, engelleri ortadan kaldırmada gösterdiği başarı, Atatürk'ün liderliğinin bir göstergesidir." Millî emeller, millî irade, yalnız bir şahsın düşüncesinden değil, bütün millet fertlerinin arzularının, emellerinin birleşmesinden ibarettir." diyen Atatürk; millet sevgisine dayanmış, milletini her şeyin üstünde tutmuştur. Millet olarak bizlere düşen, Kemal Atatürk'ün gerçek ruhunu yansıtan fikir ve düşüncelere sıkıca sarılarak Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet yaşamasını sağlamaktır.

      Bu duygularla, ebediyete irtihalinin 81. yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, Milli Mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kere daha saygı, rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.

      Coşkun ESEN

İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.