SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN´in 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN´in 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü Mesajı

     Bugün 10 Kasım 2018. Bağımsızlık gayesinin elde edilişine kadar, tamamıyla milletle birlikte, fedakârane çalışacağına tüm mukaddesatı namına yemin eden ve bu yeminin gereğini yerine getirerek en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Büyük Önder Atatürk’ün ölüm yıldönümünün 80. yılı. 

     İnsanoğlu; dün olduğu gibi bugün de Atatürk’ün yaşamına, üstün kişiliğine, ölmez eserlerine, günümüzde dahi geçerliliğini koruyan fikirlerine olan hayranlığını gizleyememekte; onun ileri görüşlülüğü, sağduyulu öngörüleri sayesindeki kazanımlarımız ve bu kutsal mücadelemiz karşısında saygı ile eğilmektedir.

      Atatürk’ün bizlere hedef olarak gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşma hedefimiz doğrultusunda çok çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Milletimizin birliğine, ülkemizin bütünlüğüne yönelik saldırılar karşısında tek bir yürek olarak mücadele ederek Ata’mızın emanetine sonsuza kadar sahip çıkacağımızı da ayrıca belirtmek isterim.

      Bu duygularla, ebediyete irtihalinin 80. yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, Milli Mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kere daha saygı, rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.

    Coşkun ESEN 

İl Millî Eğitim Müdürü

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.