SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN' in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN' in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

     Milli birlik ve egemenliğimizin gücüne her zamankinden daha kuvvetli bir şekilde inandığımız bu zor günlerde, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın yüzüncü yıl dönümünü gururla, coşkuyla, kıvançla kutluyoruz.

     Bundan tam bir asır önce,  23 Nisan 1920 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisiyle milletimizin şahsiyet ve tarihi kimliğine en uygun yönetim biçimi olan cumhuriyet yolunda ilk adım atılmış; egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu tüm dünyaya ilan edilmiştir. Milli iradenin tecelli ettiği, cumhuriyetin ve devletin en temel kurumu olan meclisimiz; demokrasi, bağımsızlık ve ulusal birliğimizin güvencesidir. Bu büyük gün, tüm dünya çocuklarına armağan edilen ilk ve tek bayram olma özelliğini de taşımaktadır. Yaşadığımız sıkıntılı süreçten dolayı sokaklarda, okullarda, meydanlarda 23 Nisan'ı çocuklarımızla birlikte kutlayamamanın hüznünü yaşıyoruz ancak milletimizin bu badireyi en hafif şekilde atlatması ümidiyle teselli buluyoruz. Hem evlerimizde hem de tüm medya olanaklarıyla Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını,  yüzyıllık çınarın gölgesinde huzurla yaşamanın mutluluğunu,  milletçe kutlayacağız. Bu anlamlı günde cumhuriyetimizin kurucusu ilk meclis başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum. Coşkumuzun yaşama sevincimizin sürekli olması dileğiyle tüm çocukların ve milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.    

           Coşkun ESEN

       İl Millî Eğitim Müdürü

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.