SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen’ in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen’ in 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

         Bazı günler vardır dünyanın akışını değiştirir ve dünya döndüğü sürece hatırlanır. Bu günlerin zihinlerdeki etkisi, bir milletin yeri gelir en büyük manevi mirası olur. Bu mirasın toplumsal bilinç altından izleri asla silinmez. Bu tarihler toplumları kenetler, birbirine bağlar, bir ulusun ülküler etrafında kenetlenmesini sağlar. 1071’den itibaren değişmeyen tek şey Milletimizin ve bu toprakların yazgısının bir daha ayrılmamak üzere birleştiğidir.

        15 Temmuz 2016, Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Türk Milletinin milli iradesine karşı düzenlenen hain darbe girişiminin yaşandığı, Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini dış güçlerin eline teslim etmeyi, Türkiye Cumhuriyeti´ni sömürgeci Batılı devletlerin işgaline zemin hazırlayacak bir kaos ortamına sürüklemeyi amaçlayan bir tarihtir

        Bu süreç bizlere eğitimin ne kadar önemli, bir ülke için ne kadar hassas olduğunu gösterdi. Ancak eğitim ile çocuklarımıza vatan sevgisini, millet bilincini kazandırabiliriz. Gençler bir toplumun en dinamik kesimidir. Yine bir ülkenin geleceği gençlerdir. Samsun genelinde eğitim kalitemizi artırmak için tüm ekip arkadaşlarımızla beraber durmadan çalışıyoruz. Ancak bizler eğitimin görevinin sadece akademik yeterlilik kazandırmak olmadığının bilincindeyiz. Eğitimin içinde sevgi, mutluluk, saygılı olmak, vatan sevgisi, millet bilinci, girişimcilik, anne sevgisi, baba saygısı, bağımsızlık ve özgürlük isteği olduğunda tam bir eğitimden bahsedilebilecektir. Eğitim planlamamızı ve çalışmalarımızı bu düşünceler ışığında şekillendirmekte, projelerimizi bu bilinç ile hayata geçirmekteyiz.

        Millet olarak varlığımızı güçlendiren, geleceğimizi aydınlatan, sorumlu, inançlı, duyarlı mücadeleci duruşları ile bize örnek olan başta kadınlarımız, erkeklerimiz, yaşlılarımız, gençlerimiz gelecekte de aynı bilinç ve kararlılıkla yüce Milletimizin iradesine daima sahip çıkacaktır.

       Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Hiç şüphesiz ki, vatanın bu aziz evlatları kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir.  

       Şairin dediği gibi:

Geceye yenilmeyen her kişiye, ödül olarak bir sabah ve bir gündüz ve bir güneş vardır.

Sezai Karakoç

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.