SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN’ in 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN’ in 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı

     İnançla, imanla, kanla, canla verilen bir mücadelenin sonunda kazandığımız en büyük ödüldür şanlı bayrağımız. Üstündeki ay ve yıldıza kurban olmuş nice yiğitler, analar, babalar ve eşler sayesinde yedi düvelin takmaya çalıştığı esaret zincirine karşı bir başkaldırıdır. Tarih boyunca eşine az rastlanır bir destan, bir varoluş mücadelesidir. Öyle bir azim ki yokluk varlığı yenmiştir. Bu büyük destan Mehmet Akif sayesinde Türk milletinin göğsüne kazınmış ve ölümsüzlüğe ulaşmıştır. Duyduğumuzda içimizi titreten, bizleri Anadolu gibi birleştiren bu marş; aziz şehitlerimizin, kahraman gazilerimizin, büyük milletimizin hislerine tercüman olmuş ve olmaya da devam edecektir.

     İstiklâl Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 98. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.     Coşkun ESEN

İl Milli Eğitim Müdürü

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.