SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Samsun Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (SOYS) Arasında Okul-Sanayi İş Birliği'nin Protokolü İmzalandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Samsun Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (SOYS) Arasında Okul-Sanayi İş Birliği'nin Protokolü İmzalandı

Valiliğimiz himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Samsun Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (SOYS) arasında uygulanacak olan Okul-Sanayi İş Birliği'nin Protokol İmza Töreni, Valimiz Sayın Doç. Dr. Zülkif Dağlı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit ve Samsun Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (SOYS) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Koçak'ın katılımıyla gerçekleştirildi. 

 

İmzalanan protokolle, Otomotiv Gövde ve Otomotiv Boya bölümü olan Çarşamba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Samsun Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği Eğitim Atölyesi kurulmasını, okulun eğitsel, sosyal ve ekonomik gereksinimlerinin giderilmesi yolu ile güçlendirilmesini, otomotiv gövde ve otomotiv boya sektörünün ihtiyaç duyulan nitelikli işgücünü yeni teknik ve yöntemlere dayalı olarak yetiştirmeyi hedeflediklerini ifade eden Sayın Valimiz, ülkemizde son dönemde atılan adımlarla birlikte iş gücü piyasasının mesleki eğitimin tüm süreçlerine dâhil edildiğini ve bunun da eğitim, üretim ve istihdam ilişkisini oldukça güçlendirdiğini ifade ederek, "Mesleki eğitimin gelişmesi ve büyümesi istihdamın artmasına, gençlerimizin geleceğe daha güvenle bakmasına ve üretimin artmasına katkı sağlıyor. Bu ve benzeri protokoller de sektörler ile mesleki ve teknik eğitim kurumları arasında daha güçlü ve kapsayıcı bir bağ kurulmasına vesile oluyor. Böylelikle öğrencilerimiz hem iş gücü piyasasının talep ettiği beceri, yetkinlik ve yeteneklerle çok daha iyi donatılıyor hem de mezun olduktan sonra çok daha kolay istihdam edilebiliyor. Bu hem sektör, hem öğrencilerimiz hem de ülkemizin ekonomisi için oldukça önemli bir kazanımdır." dedi.

 

09-05-202209-05-2022

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.