SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Hazırlanan MASKOD Projesi Pilot Uygulama Çalışmaları Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kodlama Merkezinde Hazırlanan Masal ve Algoritma Atölyelerinin Açılışı ile Başladı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Hazırlanan MASKOD Projesi Pilot Uygulama Çalışmaları Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kodlama Merkezinde Hazırlanan Masal ve Algoritma Atölyelerinin Açılışı ile Başladı

       İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN ile Bafra Kaymakamı Cevdet ERTÜRKMEN MASKOD projesi kapsamında Masal Atölyesi ve bilgisayarsız kodlama algoritma çalışmalarının yapılacağı iki atölyenin tanıtım programına katılarak açılışlarını gerçekleştirdi. İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN' in konuşmalarıyla başlayan programda, Bafra Kaymakamı Cevdet ERTÜRKMEN' de bir konuşma yaptı. MASKOD projesinin tanıtım ve uygulama çalışmalarının yer aldığı videoların izlenmesi ile Masal ve kodlama atölyelerinin açılışları ile devam etti. Program sonunda Masal anlatımı ve algoritma çalışma uygulamaları hakkında bilgi verildi. MASKOD projesiyle masallarla kodlama yöntemiyle çocukların pedagojik olarak eğitim dünyasına ve sosyal iletişime hazırlanması hedefleniyor. Masal Atölyesi ve bilgisayarsız kodlama algoritma çalışmalarının yapılacağı iki atölyenin kurulduğu Kodlama merkezinde MASKOD projesinin pilot uygulamaları yapılacak. Pilot uygulama çalışmaları tamamlandığında 17 ilçede uygulama yaygınlaştırılması planlanıyor.

        Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan MASKOD projesinde kodlama ve algoritma çalışmaları Bafra Kodlama Merkezi bilgisayar öğretmenleri tarafından oluşturuldu. Programa Bafra Kaymakamı Cevdet ERTÜRKMEN ile İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun ESEN'in yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali KATİPOĞLU ile il ve ilçe milli eğitim yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

01-04-202101-04-202101-04-202101-04-202101-04-2021

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.