SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit'in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesaji

İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit'in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesaji

              Kadınlarımız, toplumun en etkili, yönlendirici, koruyucu ve birleştirici unsurudur. Kadının sosyal statüsünü artırmak, her yönüyle gelişmiş bir toplum inşa etmenin en önemli yoludur. Tarih boyunca farklı medeniyet ve kültürlerdeki yeri hep tartışılan kadınlar, Türk Milletinin tarihinde ise her zaman hak ettiği konumda, ailenin ve toplumun merkezinde olmuştur.  

              Sevgiyi, özveriyi, üretkenliği ve asaleti temsil eden kadınlarımız, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşıdır. Kadınlarımızın geleceğe güvenle bakmaları, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerin başarısında anahtar bir rol oynamaktadır. Onların, her zaman ailesine ve topluma önemli katkılar sağlaması ve hayatın her alanında etkin bir şekilde rol almaları medeni ve  gelişmiş bir toplumun en önemli göstergesidir.

              Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum.

 

Murat Yiğit

Samsun İl Millî Eğitim Müdürü

 07-03-2022

 

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.