SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit'in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit'in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Yiğit'in "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" Mesajı

        Demokrasinin en önemli unsurlarından biri olan basın, halkın haber alma özgürlüğünün en önemli ve etkili aracıdır. Gazetecilik; büyük fedakârlık isteyen, mesai mefhumu olmayan, zor şartlarda yürütülen onurlu bir meslektir. Meslek etiğine ve tarafsızlık ilkesine riayet ederek görevini hakkıyla yapan basının varlığı, ülkemizin ve ilimizin gelişmesi açısından çok önemlidir.

        Kamuoyunun sağlıklı bir şekilde bilgilendirilmesi, haberlerin geniş kitlelere ulaştırılması, halkımızın problemlerine sağduyulu çözümler bulunması, şehrimizin tanıtımının yapılması, eğitim alanındaki iyi örneklerin geniş kitlelerle ulaştırılması, basınımızın çalışmaları sayesinde olmaktadır. Siz kıymetli basın mensuplarının varlığı, biz eğitimcilere her zaman güç vermektedir.

    Zaman ve mekân gözetmeksizin gece gündüz demeden gözümüz kulağımız olan basın mensuplarımızın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, hayatını kaybeden basın emekçilerini de saygı ve minnetle anıyorum.

.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.