SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavının Uygulandığı Okulları Ziyaret Etti

İl Millî Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavının Uygulandığı Okulları Ziyaret Etti

       İl Millî Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN, beraberinde Maarrif Müfettişleri Başkanı Selim ÇAKIR, İlkadım İlçe Millî Eğitim Müdürü Cengiz ÇETİNKAYA Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavının uygulandığı İlkadım Ticaret Sanayi Odası Ortaokulu, Özel Bahçeşehir Ortaokulu ,Canik Toptepe Ortaokulunu ziyaret etti.

          İl Millî Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN, öğrencilerimizin eğitim alacakları okul türü ve alanlarını belirleyecek olan bu sınavın ilimizde sorunsuz bir şekilde geçtiğini, İl Millî Eğitim müdürlüğü olarak gerekli tüm önlemlerin alındığını ifade etti. İlimizde toplam 283 okulumuzda 19168 öğrencimizin girdiği bu sınavda tüm öğrencilerimize başarılar diledi. Sınav çıkışında öğrenci ve velilerle sohbet eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Coşkun ESEN’e veliler bu sınav sistemi sayesinde çocuklarının üzerindeki sınav stresinin azaldığını, bu sistemin devam etmesin gerektiğini ifade ederken öğrenciler ise soruların müfredattan çıktığını, bundan dolayı da sınavda fazla zorlanmadıklarını belirttiler.

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.