SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürü Coşkun ESEN ´in İkinci Yarıyıl Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürü Coşkun ESEN ´in İkinci Yarıyıl Mesajı

      Eğitimin sürekliliği ve sosyal dayanışmanın tesisindeki rolü hususunda büyük mesafeler kat ettiğimiz 2020-2021 eğitim - öğretim yılının, ikinci dönemini yarın başlatıyoruz. Bakanlığımızın kararları doğrultusunda 15 Şubat, itibariyle anaokullarımızın ve köy okullarımızın tüm kademlerinde tam zamanlı yüz yüze eğitim yapacağız. Özel gereksinimli çocuklarımızın özel eğitim okulları ve sınıflarında,   ilkokullarımızın tüm kademelerinde seyreltilmiş sınıflarda haftada 2 gün, 8. ve 12. sınıflarda ise seyreltilmiş tam zamanlı eğitime 1 Mart tarihinde başlayacağız. Böylelikle, şartlar ve geldiğimiz durum ölçü alınarak çocuklarımızın özlemle beklediği yüz yüze eğitimin ilk adımları atılmaya başlanacak.

       Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü; öğrencilerimiz hayata hazırlanırken karşılaştıkları güçlükleri ve eğitsel manadaki olumsuzlukları ortadan kaldırmak amacıyla tam bir adanmışlık içinde çalışmalarını sürdürmektedir. Hem uzaktan eğitim hem de yüz yüze eğitim anlamında oluşabilecek sorunlara çözüm bulmak için, tüm kadromuzla hazır olduğumuzu ifade etmek isterim. Çocuklarımızın ve gençlerimizin yarınları şekillenirken her zamanki gibi onların yanında olmaya devam edeceğiz. Eğitimdeki dezavantajları bertaraf etmeye odaklanan çözüm birimlerimiz, birinci dönemde olduğu gibi bu dönemde de eğitim meselelerine büyük bir dikkat ve hassasiyetle yöneleceklerdir. Ayrıca gerek yerel gerekse ulusal düzeyde yankı bulan projelerimizin,  milletimiz tarafından benimsenerek desteklenmesi her zaman iftihar kaynağımız olmuştur. Projelerde görev alan tüm mesai arkadaşlarıma ve desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim.

       Bu vesile ile 2020-2021 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve eğitim camiamıza başarılar diliyor,  eğitim-öğretim yılının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

      Coşkun ESEN

İl Milli Eğitim Müdürü

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.