SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Arpacıoğlu Ailesi Bir Okul da Tekkeköy İlçemize Yaptıracak

Hayırsever Arpacıoğlu Ailesi Bir Okul da Tekkeköy İlçemize Yaptıracak

          Valimiz Sayın Osman Kaymak, 18.04.2018 Çarşamba günü saat 11.00’de, Valilik Makamında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Büyükşehir Belediyesi ve Hayırsever Adeka İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ali Arpacıoğlu arasında gerçekleştirilen Tekkeköy ilçesi Selyeri mevkiine 18 derslikli İlkokulu yapımına ilişkin işbirliği protokolünü imzaladı.

          Samsunumuzda eğitim seferberliğinin devam ettiğini ifade eden Valimiz Sayın Osman Kaymak yaptığı konuşmasında, "Bu çerçevede ikili eğitimden tekli eğitime geçmek için çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. İlimizde ikili eğitimden tekli eğitime geçmek için 1.200 dersliğe ihtiyacımız var. Şu an 800 dersliğin inşaatı devam ediyor. 400 dersliği ise 2019 yıl sonu itibariyle bitirmek durumundayız. Bu çerçevede de Samsun’da yaşadığımız en büyük sorun kaynaktan öte arsa sorunu. Özellikle İlkadım, Atakum ve Canik ilçelerinde arsalarda sorun yaşıyoruz. Ama bu çerçevede kaynak sorunu da yaşıyoruz.

          Biz bir çağrıda bulunarak hayırseverlerin ve Samsunlu iş insanlarının desteğine ihtiyacımız var dedik. Çok şükür bu çağrımız cevap buldu. Geçtiğimiz haftalarda ilimizin değerli iş insanlarından Yeşilyurt Ailesi ile Tekkeköy ilçemizde Mesleki Teknik Anadolu Lisesi yapımı ili ilgili bir protokol imzaladık. Bu gün de Adeka firmamızın değerli sahibi Ali Arpacıoğlu ile Tekeköy ilçesi Selyeri mevkiinde 18 derslikli ilkokul inşaatının yapımına ilişkin imza törenini gerçekleştireceğiz. Bu okulun %51’ini Adeka firmamız yapacak. Çevre düzenlemesini Büyükşehir Belediyemiz, geri kalan kısmını da Milli Eğitim Bakanlığı olarak biz tamamlayacağız. Adeka firması ilimizin ve ülkemizin saygın firmalarından birisi. Kendilerine bu hizmetlerinden dolayı, bu hayır işine girdiklerinden dolayı ve eğitime destek verdiklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

         Daha önce ilimizde yaptırdıkları okulun maliyetinin %20’sini karşılayanların isimlerinin okula verilebildiğini söyleyen Valimiz Sayın Osman Kaymak, " Bu konuyla ilgili yönetmelik değişikliği oldu. Bundan sonra maliyetinin %51’ini hayırsever kişi karşılamıyorsa okula ismi verilemiyor. Bunu da bu vesileyle diğer hayırsever vatandaşlarımıza duyurmak isterim. Hayırseverin bundan sonra okula ismi verilmesi için okulun maliyetinin %51’ini taahhüt etmeleri gerekiyor. Biz buradan bütün hayırsever vatandaşlarımıza çağrılarımızı tekrarlıyoruz. Halen derslik ihtiyacımız devam ediyor. Eğitim gerçekten ilimiz ve ülkemiz için çok önemli bir alan. Bu alanda yatırım yapanlara ve destek olanlara çok teşekkür ediyoruz. Allah hayırlarını kabul etsin. Allah işlerini arttırsın. Memlekete huzur, birlik ve beraberlik getirsin diyorum. Okulumuzun öğrencilerimize ve ilimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”dedi.

          Konuşmaların ardından Tekkeköy ilçesi Selyeri mevkiine 18 derslikli İlkokulu yapımına ilişkin işbirliği protokolü, Valimiz Sayın Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürümüz Coşkun Esen ve Hayırsever Adeka İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ali Arpacıoğlu arasında imzalandı.

18-04-201818-04-201818-04-201818-04-201818-04-2018

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.