SAMSUN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FEYZA Projesi Uygulanmaya Başladı

FEYZA Projesi Uygulanmaya Başladı

FEYZA Projesi Uygulanmaya Başladı

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliğinde ilgili tüm paydaşların etkin katılımıyla hazırlanan'' "Ulusal Yapay Zekâ Stratejisi 2021-2025'' kapsamında çalışmalar hayata geçirilmeye devam ediyor. Bu bağlamda Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce yapay zekâ uzmanı yetiştirilmesine katkıda bulunmak, yapay zekâ uygulamaları alanında eğitim vermek, öğretmenlerin mesleki gelişimini desteklemek, öğrencilere yapay zekâ ve uygulama tekniklerini ve algoritmik düşünme yeterliliği kazandırmak amacıyla FEYZA (Fırsatları Artıran Eğitimde Yapay Zekâ) Projesi başlattı. 

Eğitici eğitimini tamamlayarak ilimizde proje koordinatörlüğü görevi yürütecek olan Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerimiz İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Murat Ağar'ı ziyaret etti. Ziyarette proje hakkında bilgi verildi ve eğitim materyali olarak hazırlanan kitapla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.  İlk etapta Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesinde başlayan eğitimler, yapılan planlamalar doğrultusunda Emine Ahmet Yeni Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Canik Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, 30 Ağustos İmam Hatip Ortaokulu ve Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulunda devam edecek. Proje tamamlandığında Türkiye genelinde 4 bin 800 öğretmen ve 4 bin 800 öğrenciye yapay zekâ uygulamaları eğitimi verilmesi hedefleniyor. 

Proje hakkında detaylı bilgiye ve eğitim kitabına http://meb.ai/btIvUO adresinden ulaşabilirsiniz.

 

27-12-202327-12-2023

Kale Mahallesi Atatürk Bulvarı Yeni Hükümet Konağı Kat3 55030 SAMSUN - 362 4358063 / 362 4355450 / 362 4355046

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.